NBR Makina 1987 yılında, Bursa'lı girişimci iş adamları Yük.Mak.Müh. Ercan Konuk ve Erhan Konuk tarafından kurulmuştur. İlk olarak Beyaz eşya sektörüyle tanışması dünya lideri buzdolabı üreticilerine paslanmaz buzdolabı giydirme ve yan panel üretimiyle başlamıştır. İlgili tüm makine, ekipman üretimi, kalıp ve aparat imalatı ile oluşturduğu ürün yelpazesini kısa sürede geliştirerek müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla; Evaporator , eşanjör , serpantin , alüminyum boru , arka karton , kapı kolları , bakır ve aluminyumdan bağlantı elemanları , ankastre fırın için kapı ve kontrol panelleri , saclı kondanser, çamaşır kurutma makinesi için kurutucu kondenser , aluminyum borulu No Frost defrost ısıtıcıları ve silikon kablolu yapışkanlı ısıtıcılar üretimini de yıllar içerisinde gerçekleştirmiştir.

    NBR Makina hızla gelişen Türk Beyaz Eşya Sanayisine yerinde, daha hızlı ve etkin hizmet verebilmek amacıyla; 6.000 m2 kapalı alanda Bursa Merkez Fabrikası, 5.000 m2 kapalı alanda Eskişehir fabrikası , 6.000m2 kapalı alanda kurulu Manisa Fabrikası ile Türkiye'deki üretimini devam ettirirken, 5.500 m2 kapalı alanda Romanya'da kurulu NBR-DELTA TUBE joint venture fabrikası ile de Avrupa'da hizmet vermeye devam etmektedir.

    2001 yılında TSE-ISO-EN 9002 belgesini alan NBR, yurtiçi ve yurtdışı piyasasında beyaz eşya sektörünün öncü firmalarından; ARÇELİK, VESTEL, WHIRLPOOL, BSH (Bosch-Siemens), ELECTROLUX, KLİMASAN, CANDY HAIER GROUP, WHIRLPOOL, LIEBHERR, ATLANT, HOTPOINT başta olmak üzere tüm beyaz eşya sektörüne, yurtdışı pazarlarda da müşteri ihtiyaçlarına yerinde cevap verebilen, yüksek kaliteli ve hızlı servisi sayesinde de adından söz ettiren sayılı tedarikçiler arasında yerini almıştır. İhracat faaliyetlerini geliştirerek Avrupa başta olmak üzere tüm dünya pazarlarında söz sahibi saygın markalara da hizmet verebildiği gibi Avrupada 10’u aşkın ülkeye ihracatı ile birlikte Romanya fabrikası ile Avrupa'da da üretim de yaparak yurtdışındaki müşterilerinin güveni ve saygınlığını kazanmayı başarmıştır. Avrupa’da başta İtalya, İspanya, Macaristan, Almanya, Avusturya, İngiltere, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya ve dünyanın farklı destinasyonlarından Rusya, İsrail, Suriye, Brezilya, Romanya , ve İran pazarlarındaki saygın firmalara ihracatlarını gerçekleştirmektedir.

Entegre Yönetim Politikamız

  • İç ve dış tarafların memnuniyetini üst seviyeye çıkarmak.
  • Teknolojik yenilikler ile verimlili[imizi ve üretim becerilerimizi yükseltmek.
  • Tedarikçilerimizin performansını arttırmak için geli;melerine katkıda bulunmak.
  • Tüm süreçlerimizde sürekli gelişim ve iyileştirme anlayışı ile etkinliği arttırmak
  • İş ve çevre kazaları ile meslek hastalıklarına neden olabilecek tehlikeleri belirlemek, önlemek, azaltmak ve ortadan kaldırmak.
  • Eğitim ve diğer faaliyetler ile çalışanların motivasyonunu ve becerilerini arttırarak, Kalite, Çevre duyarlılığı ile iyi bir iş sağlığı ve güvenliği bilincine sahip olmak.
  • Doğal kaynakların verimli kullanılmasını ve atıkların azaltılmasını sağlamak
  • Çevreyi gelecek nesillere aktarılacak bir emanet olarak görmek
  • Üst yönetimin liderliğinde, yasal ve diğer uygulanabilir şartlarla, iç ve dış hususlar ile ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak, risk ve fırsatları değerlendirerek, entegre yönetim sistemimizin ve politikasının tüm gerekliliklerini yerine getirmek için amaçlarımız doğrultusunda, kalite, çevre ile iş sağlığı ve güvenliği hedeflerine ulaşmak için her düzeyde çalışanın katkısıyla performansımızı sürekli iyileştirmeyi ve geliştirmeyi taahhüt ederiz.

Misyonumuz

    Zamanında, eksiksiz ve kusursuz bir üretim ve hizmet ile firma içi ve dışı tüm taraflarımızın memnuniyetini ve bütün bunları gerçekleştirirken, Kalite, Çevre ve İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili standartların, yasal mevzuatların gerekliliklerini ve tüm uygulanabilir şartları sağlayarak, her geçen gün büyüyen ve gelişen ürün gamımız ile teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, Sürekli geliştirdiğimiz makine parkımızla müşteri beklentilerini karşılamak ve sürdürülebilir bir büyüme sağlayıp, firma faaliyetlerini güncel tutarak yeni pazarlara ulaşmak temel hedeflerimiz arasındadır.

Vizyonumuz

    Kaliteli üretim yapan, rekabet ortamına ve yasal ve diğer şartlara bağlı olarak ilgili taraflarımızın ihtiyaç ve beklentilerine eksiksiz cevap verebilen ve tüm faaliyetlerinde insan sağlığını ve çevre duyarlılığını ön plana çıkaran bir kurum olmayı sürdürmektir.